Return to site

Zapraszamy na Innowacyjny szybkowar

Spotkanie o innowacjach społecznych i pomysłach na ich poszukiwanie w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych (13-14.10 / Warszawa)

Zapraszamy serdecznie do udziału w „Innowacyjnym szybkowarze” – dwudniowym spotkaniu poświęconym innowacjom społecznym i pomysłom na ich poszukiwanie w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 października w Warszawie.

Co się będzie działo?

W trakcie spotkania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Po czym poznać, że innowacja społeczna naprawdę jest innowacją?
  • Gdzie i jak szukać nowatorskich rozwiązań odpowiadających na autentyczne społeczne wyzwania?
  • Jakie pomysły mogłyby wspomóc w polskich warunkach działania skierowane do osób zależnych, potrzebujących wsparcia z racji różnych typów zależności (np. wieku, niepełnosprawności, stanu zdrowia)?

Pierwszy dzień (czwartek, 13 października) poświęcimy przede wszystkim dyskusjom, wymianie doświadczeń i inspiracji na temat innowacji społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na jakość życia osób zależnych i ich opiekunów.

Drugiego dnia (piątek, 14 października) zaprosimy Państwa do udziału w sesji projektowej, w trakcie której będziemy pracować nad prototypami rozwiązań, które mogłyby pomoc w odpowiedzi na konkretne potrzeby różnych grup osób zależnych. Będzie to też okazja, by w praktyce poznać proste narzędzia pomocne w generowaniu i dopracowywaniu pomysłów na nowe rozwiązania, które mogą okazać się w przyszłości przydatne w poszukiwaniach odpowiedzi na wyzwania, z którymi mierzycie się Państwo w swoich działaniach.

Program spotkania

Do kogo w sposób szczególny kierujemy nasze zaproszenie?

Do udziału w Szybkowarze zapraszamy osoby pracujące w obszarze usług opiekuńczych i pomocy społecznej lub związane w inny sposób z tym tematem (m.in. pracowników instytucji publicznych, działaczy organizacji pozarządowych, badaczy itd.) oraz osoby niezwiązane z tym obszarem, ale zainteresowane poszukiwaniem i projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze usług społecznych. Intencją przedsięwzięcia jest nie tylko przekazanie wiedzy “od organizatorów” do uczestników ale także (może przede wszystkim) wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami.

Termin i miejsce spotkania

“Innowacyjny Szybkowar” odbędzie się w godzinach 11.00-16.00 w czwartek 13 października i 9.00-15.00 w piątek 14 października. Spotkamy się w przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników. Domu Innowacji Społecznych w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 w samym sercu Warszawy (http://marzycieleirzemieslnicy.pl).

Możliwe jest uczestnictwo tylko w jednym dniu wydarzenia – choć oczywiście zapraszamy na obydwa.

Zgłoszenia i zasady uczestnictwa

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmujemy za pośrednictwem formularza do dnia 10 października włącznie.

Potwierdzenia uczestnictwa prześlemy najpóźniej 11 października do południa.
W przypadku uczestników spoza Warszawy, możliwe jest uzyskanie zwrotu kosztów podróży na spotkanie oraz kosztów noclegu.

Więcej informacji

Więcej informacji udziela: Ewa Stokłuska, koordynatorka projektu (estokluska@stocznia.org.pl, 22 100 55 94).

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly