Return to site

Zapraszamy na Innowacyjny szybkowar

Spotkanie o innowacjach społecznych i pomysłach na ich poszukiwanie w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych (2-3.10 / Warszawa)

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w "Innowacyjnym szybkowarze" - dwudniowym spotkaniu poświęconym innowacjom społecznym i pomysłom na ich poszukiwanie w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych.

Spotkanie odbędzie się w dniach 2-3 października 2017 roku w Warszawie i jest wydarzeniem towarzyszącym trzeciemu naborowi do Inkubatora pomysłów.

Co się będzie działo?

W trakcie spotkania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Po czym poznać, że innowacja społeczna naprawdę jest innowacją?
  • Gdzie i jak szukać nowatorskich rozwiązań odpowiadających na autentyczne społeczne wyzwania?
  • Jakie pomysły mogłyby wspomóc w polskich warunkach działania skierowane do osób zależnych, potrzebujących wsparcia z racji różnych typów zależności (np. wieku, niepełnosprawności, stanu zdrowia)?

Pierwszy dzień (poniedziałek, 2 października) poświęcimy przede wszystkim dyskusjom, wymianie doświadczeń i inspiracji na temat innowacji społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na jakość życia osób zależnych i ich opiekunów.

Będziemy mieli okazję wysłuchać m.in. niezwykłych opowieści - "świadectw" osób, które na co dzień wspierają osoby zależne i ich rodziny - dr Pawła Grabowskiego, Joanny Mielczarek, Piotra Todysa i Ignacego Dudkiewicza.

Drugiego dnia (wtorek, 3 października) zaprosimy Państwa do udziału w sesji projektowej, w trakcie której będziemy pracować nad prototypami rozwiązań, które mogłyby pomoc w odpowiedzi na konkretne potrzeby różnych grup osób zależnych. Będzie to też okazja, by w praktyce poznać proste narzędzia pomocne w generowaniu i dopracowywaniu pomysłów na nowe rozwiązania, które mogą okazać się w przyszłości przydatne w poszukiwaniach odpowiedzi na wyzwania, z którymi mierzycie się Państwo w swoich działaniach.

Szczegółowy program spotkania znajduje się tutaj.

Do kogo w sposób szczególny kierujemy nasze zaproszenie?

Do udziału w Szybkowarze zapraszamy osoby pracujące w obszarze usług opiekuńczych i pomocy społecznej lub związane w inny sposób z tym tematem (m.in. pracowników instytucji publicznych, działaczy organizacji pozarządowych, badaczy itd.) oraz osoby niezwiązane z tym obszarem, ale zainteresowane poszukiwaniem i projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze usług społecznych. Intencją przedsięwzięcia jest nie tylko przekazanie wiedzy “od organizatorów” do uczestników ale także (może przede wszystkim) wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami.

Termin i miejsce spotkania

“Innowacyjny Szybkowar” odbędzie się w godzinach 11.00-16.00 w poniedziałek 2 października i 9.00-15.00 we wtorek 3 października.

Spotkamy się w przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników. Domu Innowacji Społecznych w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25, w samym sercu Warszawy (http://marzycieleirzemieslnicy.pl).

Zgłoszenia i zasady uczestnictwa

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmujemy za pośrednictwem formularza on-line do dnia 27 września.

Potwierdzenia uczestnictwa prześlemy najpóźniej 28 września do południa.

Możliwe jest także uczestnictwo tylko w jednym dniu wydarzenia (choć, oczywiście zapraszamy na obydwa). W przypadku uczestników spoza Warszawy, możliwe jest uzyskanie zwrotu kosztów podróży na spotkanie oraz kosztów noclegu.

Więcej informacji

Ewa Stokłuska (estokluska@stocznia.org.pl, 22 378 39 73)

Kontekst

"Innowacyjny Szybkowar" jest jednym z wydarzeń towarzyszących naborowi pomysłów do inkubatora innowacji społecznych z obszaru usług opiekuńczych dla osób zależnych i ich opiekunów, który rozpocznie się 20 września i potrwa do 25 października 2017 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://innowacjespoleczne.org.pl.

Działania są częścią projektu "Innowacje na ludzką miarę", realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia" w partnerstwie z Gminą Miasta Gdynia, Miastem stołecznym Warszawa oraz ECORYS Polska Sp. z o.o.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly