Return to site

Znamy zwycięzców Europejskiego konkursu na innowacje społeczne 2017

W Brukseli ogłoszono zwycięzców kolejnej edycji Europejskiego konkursu na innowacje społeczne. Tym razem nagrody trafiły do autorów BuildX, Feelif i SAGA.

Europejski konkurs na innowacje społeczne to przedsięwzięcie Komisji Europejskiej, którego celem jest znalezienie osób i organizacji mających przedsiębiorcze i nowatorskie pomysły oraz wsparcie najlepszych z nich w ich transformacji w konkretne projekty i rzeczywiste przedsięwzięcia.

Konkurs, zainicjowany dla upamiętnienia Diogo Vasconcelosa, jest prowadzony we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz krajach uczestniczących w programie Horyzont 2020 i co roku skupia się na innym temacie.

W 2017 r. odbywał się pod hasłem "Equality Rebooted". Poszukiwano nowych pomysłów dotyczących zarówno wyrównywania szans związanych z korzystaniem z nowych technologii, jak i nowe zastosowania narzędzi ICT w wyrównywaniu szans życiowych różnych grup społecznych.

Tegoroczni zwycięzcy, którzy otrzymali nagrody po 50 tys. euro, to:

  • BuildX z Wielkiej Brytanii, czyli sposób na znaczące obniżenie kosztów budowy domów;
  • Feelif ze Słowenii, czyli nakładki na ekrany dotykowe, która pozwala osobom niewidomym wyczuwać kształty;
  • SAGA z Holandii, czyli specyficzna platforma edukacyjna łącząca nauczycieli (ekspertów) i uczniów oraz pozwalająca na to, by nauczyciele mieli swój udział w przyszłych zyskach swoich uczniów.

Opisy pozostałych 10 finalistów znajdują się tutaj.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly